Gece makyajında göz altları biraz daha aydınlık kalabilir.

Allığı gündüze oranla çok daha yoğun ve renkli sürmek gerekir.

Dudaklar da daha renkli ve belirgin olabilir (İsteğe göre kırmızı ,bordo rujlar kullanılabilir). Rujun daha çok dayanması için de bu sezon oldukça trend dudak kalemleri sürülebilir.

Gece makyajı,kişi yüz hatlarına ve gözlerine yakışan, yapabileceği her türlü makyajı yapabilir. Önemli olan nereye gidildiği ve ne giyildiğidir. Gidilen yere ve giyilen kıyafete göre makyaj yapılmalıdır. Demek istediğim şu ki, bir sinemaya veya yemeğe giderken ki makyajla, partiye veya düğüne giderken ki makyaj aynı olmamalıdır.

Gece makyajı dikkat edilmesi gereken bir makyaj türüdür. Gece makyajı iyi yapılmadığı sürece sizi ortamda sırıttırabilir. Gece makyajı sizin teniniz boyunuz ve renginize göre uygulanır. Bu yüzden gece makyajı yapmak kolay değildir.

Profesyonel makyajın kendini tam olarak gösterdiği makyaj çeşididir. Gece makyajında ışığı ve gölge etkisini göz önüne alarak makyaj yapmak gerekir. Daha frapan bir makyaj olmalıdır, daha ışıltılı ve dikkat çekici olması için koyu renkler kullanılabilir. Dekolte giydiğiniz gece elbiselerinde gece makyajı yapıldıktan sonra dekolte kısmına da vücut makyajı yapılmalıdır.