Yüz Maskesi Ne İşe Yarar?

Yüz maskeleri çeşitlerine bağlı olarak genellikle surat ve çevresindeki yağ tabakalarını söker atar, sivilce oluşumlarını engeller. Havalardan kaynakları birçok zararlı madde ister istemez yüzümüze nüfuz eder. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız bunun önüne geçmek çok zordur.  Bu kötü havadan yüzümüzü korumamız ve erken yaşlanmanın bir nevi önüne geçmemiz için yüz maskelerine ihtiyacımız oldukça fazladır. Erken yaşlanmanın en büyük belirtisi istemeyen kırışıklıklar bu uygulama yardımı ile en aza indirgenir. Suratınızın rahatlamasını ve yaşamanızın kalitesini oldukça arttırır. Yüz maskelerine erkeklere nazaran bayanların daha çok ilgili olduğunu görüyoruz.

Yüz Maskelerinin Yararları Nelerdir?

Yüz maskeleri suratımızdaki kapalı gözenekleri açar. Bu sayede yüzümüzün daha rahat hava almasını sağlar. Hava aldığı süre boyunca cildiniz kendi standart bir denge içerisinde bulunur. Sizin kendinizi daha rahat hissetmeniz işte tam bu noktada gerçekleşmektedir. Suratınızdaki zararlı toksinler oksijen ve maskenizin içeriğine bağlı olarak yavaş yavaş dışarıya atılır. Yüz parlaklığının arttığını çok rahat bir biçimde görürsünüz. Çalışma alanları, yaşadığınız şehir, bulunduğunuz ortamlar ve cildinizin özelliğine göre suratınızda bazen aşırı rahatsız edebilecek seviyede yağ tabakaları hissedersiniz. Bu noktada ilk tercih hep yüz maskesidir. Eğer bu yağlardan kurtulmazsanız suratınızda sivilce oluşumunu bir nevi desteklemiş olursunuz. Siyah noktaların ve sivilcelerin en büyük düşmanı yüz maskeleridir.

Yüz Maskesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz maskesi seçerken önceliğiniz yüz tipinize göre bir ürün seçmeniz olmalıdır. Yağlı bir surat tipi, kuru bir surat tipinin kullandığı ürünü kullanması ona yarar yerine zarar verir. Aynı şey tam tersi içinde geçerlidir. Kendimize uygun olan bir ürün seçip onu uygulamaya sokmamız gerekiyor. Seçtiğimiz ürünlerde kimyasal olup olmadığını öğrenmek için içeriğini mutlaka okuyunuz. Kimyasal madde içeren yüz maskeleri kesinlikle almayınız. Eğer internet üzerinden bir ürün alacak iseniz mutlaka alacağınız yerin mevcut yasal gerekli belgelerinin olup olmadığı hakkında bilgi edinin.

Yüz Maskeleri Nasıl Kullanılmadır?

Kullanım aşamasına geçmeden önce mutlaka yüzünüzü iyice temizleyin. Havlu ile kurulayıp biraz bekleyiniz. Nemli bir yüze maske yapmayınız. Maskenizi sürerken ince bir tabaka halinde sürün. Aksi halde suratınızın hava almasını engeller. Bu durum alacağınız verimi oldukça düşürüp yağ oranını azaltmakta faydasız olur. Maskenizi sert ve hızlı bir şekilde sürmeyin. Uygulama işlemi bittikten sonra 15 dakika kesinlikle suratınızı ellememe çalışın. Maskeniz yüzünüz ile etkileşime geçtiğinde dışarıdan bir müdahale suratınızı sıkılaştıran ve yağları emen maskenin parçalanmasına neden olur. Bu süreçte konuşmamak ve fazla hareket içerisinde olmamanız gereklidir. Uygulama bittiğinde yıkama yapılır ve yumuşak bir havlu ile kurulanır.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yazabilirsiniz